top of page

„Staugimas kai vilko, užtai Vilkokšnis...“ Bilietas į ekskursiją 06-11

00049
€60.00
bilietas vienam automobiliui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Atėjus vasarai Vykinto keliai kviečia į Rūdiškių apylinkes, prie Verknės ir Strėvos, apkeliauti įstabų Vilkokšnio ežerą. Vilkas daugelio tautų mitologijoje užima reikšmingą vietą, o senovės lietuviai jį siejo su deive Medeina (Žvorūna). Nuostabu, kad vilko vaizdinys gali būti susijęs su konkrečia geografine vieta, įaustas į mitologinį jos rūbą. Kaip tik tokie padavimai ir tikėjimai garsina Vilkokšnį, už jų ir šiandien atpažįstama šventumo nuojauta bei šimtametė vietos gyventojų patirtis.

Ekskursiją pradėsime Galaverknyje, aplankydami tris nuostabias versmes ir Žalčių kalnelį – Verknės ištakų šventvietę. Tuomet vyksime prie Žuklijų piliakalnių, užsuksime į Alkaitį ir prie įstabaus akmens su įduba – jotvingių (dainavių) šventvietės. Pro Tolkiškių dvarvietę, menančią Lietuvos Tarybos narius – 1918 m. vasario 16-osios akto signatarus – pasieksime Spindžiaus miške prie Drabužninkų kaimo stūksančius lietuvių genties pilkapius, o Nečiūnų miške – šiam kraštui būdingą įgriuvą, mažai kuo nusileidžiančią Aukštadvario Velnio duobei.

Ekskursijos dalyviai 10 val. rinksis Rūdiškėse, kelionės pabaiga numatyta apie 17 val. Nečiūnų kaime netoli nuo kelio Aukštadvaris–Vilnius; atstumas automobiliais, pervažiuojant iš vienos vietos į kitą – apie 50 km (ir maždaug 3 km pėsčiomis).

Ekskursijos vadovas Klaipėdos universiteto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius

Kaina 60 eurų automobiliui (nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus).

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Viršelyje – Gyčio Grižo nuotrauka.

Išsaugoti prekę
bottom of page