„Perkūne Dievaiti, nemušk žemaičio...“ Bilietas į ekskursiją 07-10

SKU 00080
€60.00
bilietas vienam automobiliui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Senosios žemaičių šventvietės Šilalės krašte žavi istoriniais pasakojimais ir mitologinėmis sakmėmis, keliautojus apdovanoja nuostabiais reginiais ir įspūdžiais. Per vieną dieną čia galima pažinti ir senovės žemaičių Alkos kalnus, religiniams tikslams naudotus jau daugiau nei prieš 1000 metų, ir šventus ąžuolus bei šaltinius, kuriuos maldininkai lankė dar visai neseniai. Kelionė į įstabią grandinę suvers rinktines, unikalias šventąsias vietas, o baltų religijos ir mitologijos tyrinėtojo pasakojimai jose praskleis senovės žemaičių dievus ir deives slepiančią uždangą.

Ekskursiją pradėsime prie Dionizo Poškos išgarsintų ąžuolinių Baublių ir aplankysime vietą, iš kurios 1812 m. šie šventieji ąžuolai buvo atgabenti į Bijotus. Tuomet pasuksime į Lauksargio kaimo šventvietę prie Rotužės upelio, aplankysime Aušrinės kalną Kaušų kaime. Nuo įžymiojo Medvėgalio grožėsimės toli atsiveriančiais vaizdais, o ant Alkos kalno klausysimės padavimų apie tai, kaip žemaičiai išmeldė Perkūną pagalbos. Baigiantis ekskursijai mūsų lauks ne vieną šimtmetį šventu laikytą Dievyčio ežerą, jame turėsime galimybę ir nusimaudyti.

Ekskursijos pradžia − 10 val. Bijotuose, prie Baublių. Pabaiga − apie 17 val. Padievyčio kaime (netoli nuo greitkelio Vilnius–Klaipėda, tarp Laukuvos ir Šilalės). Bendras kelionės atstumas automobiliu − apie 60 km, ėjimo pėsčiomis − apie 2,5 km.
Ekskursijos vadovas – Klaipėdos universiteto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina – 60 eurų visam vieno automobilio ekipažui (iki 5 asmenų). Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 asmenims, imamas papildomas 15 eurų mokestis už kiekvieną papildomą asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Viršelyje – Zenono Baubonio nuotrauka.

Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką.

Išsaugoti prekę