„Staugimas kai vilko, už tai Vilkokšnis...“ Bilietas į ekskursiją 12-04

SKU 00065
€50.00
bilietas vienam automobiliui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Artėjant žiemos saulėgrįžai Vykinto keliai kviečia į Rūdiškių apylinkes, prie Verknės ir Strėvos, apkeliauti įstabų Vilkokšnio ežerą. Vilkas baltų ir daugelio kitų tautų mitologijoje užima reikšmingą vietą, minėtinas ir pažintinas. Svarbu, kad vilko vaizdinys gali būti susijęs su konkrečia geografine vieta, įaustas į mitologinį jos rūbą. Kaip tik tokie padavimai ir tikėjimai garsina Vilkokšnį, už jų ir šiandien atpažįstama šventumo nuojauta bei šimtametė vietos gyventojų patirtis.

Ekskursiją pradėsime Galaverknyje, aplankydami tris nuostabias versmes ir Žalčių kalnelį – Verknės ištakų šventvietę. Tuomet vyksime prie Žuklijų piliakalnių, užsuksime į Alkaitį ir prie įstabaus akmens su įduba – jotvingių (dainavių) šventvietės. Pro Tolkiškių dvarvietę, menančią Lietuvos Tarybos narius – 1918 m. vasario 16-osios akto signatarus – pasieksime Spindžiaus miške prie Drabužninkų kaimo stūksančius lietuvių genties pilkapius, o Strėvos miške – šiam kraštui ypač būdingą gilią įgriuvą, apie kurią pasakojami vaizdingi padavimai.

Ekskursijos dalyviai 10 val. rinksis Rūdiškėse, kelionės atstumas automobiliais, pervažiuojant iš vienos vietos į kitą – apie 50 km.

Ekskursijos vadovas Klaipėdos universiteto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

Kaina 50 eurų automobiliui, nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus. Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 keleiviams, imamas papildomas 10 eurų mokestis už kiekvieną asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Viršelyje – Gyčio Grižo nuotrauka.

Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką.

Išsaugoti prekę