Apuolė - kuršių ir Lietuvos istorijos pradžia. Bilietas į ekskursiją 08-14

SKU 00082
€60.00
bilietas vienam automobiliui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Nuožmios kuršių ir vikingų kovos prie Apuolės pilies 853-aisiais aprašymas pradeda ne tik šio krašto, bet ir visos Lietuvos rašytinę istoriją. Apuolė – pirmasis rašytiniuose šaltiniuose paminėtas mūsų gyvenvietės vardas, nepakitęs iki šių dienų. Laimė, išliko ir piliakalnis, kapinynas, šventvietės akmuo. Tačiau įdomi visa šios istorinės pilies apygarda, plytėjusi apie Luobą ir Šatą.

Protėvių gyvenvietės, pilys, šventos giraitės, akmenys ir versmės – kviečiame į ekskursiją senovės kuršių keliais! Kelionę pradėsime 10 val. automobilių stovėjimo aikštelėje prie Šilalės kaimo pažintinio tako pradžios (2 km nuo Mosėdžio).

Lankysime šias vietas: unikalią kuršių šventvietę prie Šilalės kaimo; vienintelį iki šių dienų išlikusį šventvietės akmenį, vadinamą Stabakūliu (Krakių kaime); vieną didžiausių Lietuvos versmių prie Truikinų kaimo; žymųjį Apuolės piliakalnį ir akmenį su ženklais; Mikytų miško Alkos kalną, Maldų šulinį ir akmenį su pėdą.

! Apuolėje turėsime išskirtinę galimybę apie 2 val. praleisti senųjų amatų, archajinės muzikos ir karybos festivalyje ant piliakalnio (bilietas į renginį 2 Eur).

Ekskursiją ves Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

Bendra ekskursijos trukmė 8-9 val., atstumas automobiliu apie 80 km (apie 2,5 km atstumas pėsčiomis).

Bilieto kaina – 60 eurų visam vieno automobilio ekipažui (iki 5 asmenų). Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 asmenims, imamas papildomas 15 eurų mokestis už kiekvieną papildomą asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką.

Išsaugoti prekę