"Ir išsirinko kunigaikštis Šventaragis gražią vietą prie Neries…" Bilietas į ekskursiją 10-24

SKU 00062
€15.00
bilietas vienam asmeniui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Šventaragis – legendinis kunigaikštis ir slėnio Neries ir Vilnios santakoje istorinis pavadinimas. Šventaragio varde slypi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės steigtis ir valstybės suvienijimo bei įtvirtinimo idėja. Naujausi archeologiniai tyrinėjimai atskleidžia XII a. pab. − XIII a. pr. valdovo vykdytą senosios religijos suvalstybinimą ir leidžia aptikti jos pėdsakus Vilniaus miestovaizdyje; reikšmingų duomenų pateikia Lietuvos metraščio legendinės dalies ir Motiejaus Strijkovskio kūrinių tyrimai.

Kviečiame pasivaikščioti po Vilniaus Šventaragį, suvokti jo dydį, apmąstyti vaidmenį ir atrasti šiuolaikiniame mieste atraminius taškus, kuriuose Šventaragio mitologinė, religinė ir kultūrinė reikšmė gali būti juntama bei įvaizdinta.

Pasakos ir rodys Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius. Ekskursiją pradėsime 14 val. prie Gedimino paminklo, pabaigsime Šv. Jurgio g. (Centrinio pašto užnugaryje) apie 16 val.

Kaina 15 Eur asmeniui (vaikams iki 12 m. nemokamai).

Dalyvių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Išsaugoti prekę