top of page

3 priežastys aplankyti Lokavos kalną

Leistis į kelionę prie žymiausio Akmenės savivaldybės piliakalnio - Lokavos kalno (tarm. Luokavos kalns) verta visiems, norintiems geriau pažinti Tėvynę, pailsėti ir pasisemti jėgų. Žinoma, priežasčių yra ir daugiau, bet pagrindinės iš jų bene trys.

Pirma, pakeliui į nuošalias vietas visuomet apima džiaugsmas, nes tada lengva justi kokia Lietuva didelė. Vykstant į atokiausius kampelius ar pasienio ruožą, gimtos šalies laukai tęsiasi, atrodo, be galo.

Gi atvykus prie Lokavos kelias nesibaigia, netgi priešingai, - tai tik vakarinis žiemgalių genties pakraštys! Tolyn į šiaurę ir rytus plyti daugelis kitų piliakalnių, šventviečių ir senovės laidojimo vietų; manoma, kad Lokavos kalne XIII amžiuje stovėjo tvirta medinė Duobenės žemės pilis.

Lokavos kalnas, žvelgiant iš šiaurės. V. Vaitkevičiaus nuotrauka, 2018 m. birželio mėn.

Rytas ar vakaras, paviešėti Lokavoje verta: miško viduryje stūksantis piliakalnis pasitinka visu gražumu, takeliai veda viršun, o erdvioje aikštelėje pakanka vietos ir dideliam keliautojų būriui. Tačiau to būtų per maža - juk daugelis piliakalnių Lietuvoje džiugina keliautojus reginiais, gamtos garsais ir kvapais.