top of page

3 priežastys aplankyti Lokavos kalną

Leistis į kelionę prie žymiausio Akmenės savivaldybės piliakalnio - Lokavos kalno (tarm. Luokavos kalns) verta visiems, norintiems geriau pažinti Tėvynę, pailsėti ir pasisemti jėgų. Žinoma, priežasčių yra ir daugiau, bet pagrindinės iš jų bene trys.

Pirma, pakeliui į nuošalias vietas visuomet apima džiaugsmas, nes tada lengva justi kokia Lietuva didelė. Vykstant į atokiausius kampelius ar pasienio ruožą, gimtos šalies laukai tęsiasi, atrodo, be galo.

Gi atvykus prie Lokavos kelias nesibaigia, netgi priešingai, - tai tik vakarinis žiemgalių genties pakraštys! Tolyn į šiaurę ir rytus plyti daugelis kitų piliakalnių, šventviečių ir senovės laidojimo vietų; manoma, kad Lokavos kalne XIII amžiuje stovėjo tvirta medinė Duobenės žemės pilis.

Lokavos kalnas, žvelgiant iš šiaurės. V. Vaitkevičiaus nuotrauka, 2018 m. birželio mėn.

Rytas ar vakaras, paviešėti Lokavoje verta: miško viduryje stūksantis piliakalnis pasitinka visu gražumu, takeliai veda viršun, o erdvioje aikštelėje pakanka vietos ir dideliam keliautojų būriui. Tačiau to būtų per maža - juk daugelis piliakalnių Lietuvoje džiugina keliautojus reginiais, gamtos garsais ir kvapais.

Išskirtinis Lokavos kalno bruožas - senovės padavimų pluoštas, saugomas Lietuvių tautosakos rankraštyne ir skelbiamas leidiniuose: Lietuvių tautosaka /4 (1967), Žemės atmintis (1999), Lietuva. 101 legendinė vieta (2011).

„Luokava - didžiausis kalns senų senuovės“ (dauguma padavimų apie Lokavą užrašyti XX a. viduryje - antroje pusėje, t.y., tuo metu, kada piliakalnis dar stūksojo tarp laukų; P. Stepinio nuotrauka, 1942 m. - Lietuvos archeologija, 2003, t. 24, p. 235).

Užbėgant už akių reikia pabrėžti, kad apie Lokavos kalną pasakojama ne tik daug. Padavimų ir sakmių motyvai čia labai įvairūs, jų skaičius siekia 15. Tai rodo vietos reikšmę - administracinę, gynybinę, religinę. Palyginimui, apie Šatriją žinoma 20, o Medvėgalį - 18 motyvų; trečią, ketvirtą ir penktą vietas Žemaitijoje Lokava dalijasi su Dovilų piliakalniu Klaipėdos rajone ir žymiuoju Jurgaičių piliakalniu (Kryžių kalnu).

Galimybė skaityti dešimtis padavimų ten, kur jie atsirado ir išliko, yra trečioji priežastis vykti į Lokavą ieškoti šios nepaprastos vietos dvasios, žadinti vaizduotę ir kūrybines galias.


Žaltys ant Lokavos kalno


Nuėjo žmogus ant kalno, veiz - yr žaltys. Tas žaltys sakos: "Imk iš mona nastrų raktus su savo burna". Tas žmogus pabijoja, nejem. Tas žaltys sako: "Durnas buvis, durnas ir paliksi. Būtum gavis dvarų".

Kitkart sakė, kad buvis dvaras apnešts su smiltims ar bažnyčia buvus.Kviečiame keliauti su „Vykinto keliais“ ir apie baltų kultūrą sužinoti iš pirmų lūpų!

Apie artėjančias ekskursijas skaitykite čia.


Vietos, kurių dar nesame įtraukę į artimiausius planus, gali tapti Jūsų asmeninės kelionės objektais - kviečiame užsakyti kelionės maršrutą arba kelionę su vadovu savo šeimai, bičiuliams ar bendradarbiams.464 peržiūros0 komentarų

ความคิดเห็น


bottom of page