top of page
vk vertybes.jpg

Vertybės

 Vykinto keliai – tai iniciatyva, gimusi iš daugiametės baltų kultūros tyrimų patirties. Archeologo mentelė, istoriko plunksna ir folkloristo diktofonas padeda išsiaiškinti ir parodyti baltų kultūros pėdsakus, kraštovaizdyje ir lietuviškoje pasaulėvokoje.

Apie tai kelionėse ir paskaitose pasakoja patys tyrėjai – išgirskite iš pirmų lūpų!

 Vykinto keliai veda ne greitkeliais,  bet nedideliais keliukais ir takeliais – apsuka aplink piliakalnį, nuvingiuoja prie švento šaltinėlio, lėtu žvilgsniu nulydi pro ąžuolo lapus slystantį saulės spindulį.  Eidami šiais takeliais – tikrovėje ir vaizduotėje – pamatome, kuo alsuoja baltų kultūra, ką joje reiškia gamta, gyvybė, bičiulystė, laimė, grožis...  Mūsų kelionės ir paskaitos bus vedliai keliaujant baltų kultūros takais.

42354025_1932802543445434_65679794893037
  • Facebook - Grey Circle

Vykintas Vaitkevičius

Prof. dr. 

Ekskursijų sumanytojas ir vadovas,

knygų autorius

Archeologas, baltų šventviečių tyrinėtojas ir žygeivis.

Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyr. m. darbuotojas

Nuo  1993 m.  rengia ekspedicijas Lietuvos kraštui, gyventojams, kultūrai ir, žinoma, baltų genčių paveldui pažinti. Vykinto atradimai aprašyti daugelyje knygų ir straipsnių, naujausiais dalijasi paskaitose, žygiuose ir ekskursijose.

Už kompleksinius Lietuvos ir etninių lietuvių žemių tyrinėjimus 2011 m. jam paskirta dr. Jono Basanavičiaus premija.

42324441_1932803386778683_60420488167843
  • Facebook - Grey Circle

Dr. Daiva Vaitkevičienė

Knygų autorė, paskaitininkė

Baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja, semiotikė.

Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyresn. m. darbuotoja

Šventai ugniai, deivei Laimai, užkalbėjimams, tikėjimams ir daugeliui kitų temų skirtų knygų ir straipsnių autorė. Nuo 1994 m. kompleksinių ekspedicijų Lietuvoje ir Baltarusijoje dalyvė ir vadovė. Nuo 2011 m. Daiva dėmesį telkia į lietuvių prigimtinę kultūrą ir atskleidžia kokiomis formomis baltų paveldas reiškiasi šiuolaikinėje visuomenėje, kaip ją įvairiais – dažnai nepaprastais – būdais veikia.

Paslaugos

Per tris dešimtmečius sukaupta patirtimi norime dalytis paprastais ir patogiais būdais: kviesdami į Vykinto kelių ekskursijas, sudarydami ir aprašydami Jūsų kelionių maršrutus, taip pat siūlydami originalias paskaitas ir susitikimus.

Vykinto kelių lankomos vietos niekuomet nesikartoja ir visos jos savaip reikšmingos, įsimintinos, nes baltų paveldo įvairovė neaprėpiama. Mūsų ekskursijose, būkite tikri, pamatysite ir išgirsite tai, apie ką dauguma keliautojų nė nežino.  Daivos ir Vykinto Vaitkevičių knyga "Lietuva: 101 legendinė vieta" (Vilnius: Alma Littera, 2011) seniai nušluota nuo knygynų lentynų!

Keliauti kviečiame lengvaisiais automobiliais, žinoma, palikdami Jums galimybę persėsti į didesnį ar mažesnį autobusą, prisiminti dviračius arba pramankštinti kojas. Jeigu negalite arba nenorite keliauti drauge, pasiūlysime asmeninės kelionės maršrutą ir glaustai aprašysime vietas.

Norintiems keliauti po baltų kultūrą virtualiai siūlome  informatyvias ir įkvepiančias paskaitos pasirinktoje vietoje ir Jūsų norimu laiku. Pagal pageidavimą, galime parengti paskaitą baltų kultūros tema, kuri labiausiai domina ir rūpi.

bottom of page