top of page
 • Kada artimiausia ekskursija?
  Ekskursijų kalendorius yra skelbiamas prie Kelionės --> Artėjančios ekskursijos. Ekskursijų sąrašas yra pildomas. Dažniausiai per mėnesį yra surengiamos viena-trys skirtingos ekskursijos, kartais numatomi jų kartojimai.
 • Ar ekskursijos kartojamos?
  Kai kurios ekskursijos kartojamos dar tą patį mėnesį, o kai kurios gali būti vėl kartojamos metų bėgyje.
 • Kiek kainuoja dalyvavimas ekskursijose?
  Ekskursijos automobiliu kainuoja 60 Eur vienam ekipažui (iki 5 žmonių; jeigu automobilyje žmonių daugiau - nuo kiekvieno papildomo asmens imamas papildomas 10 Eur mokestis). Ekskursijos pėsčiomis kainuoja 15-20 Eur vienam asmeniui, vaikams iki 12 m. - nemokamai. Kitų renginių (žolinėjimų, pasidainavimų, paskaitų...) kaina gali skirtis.
 • Kodėl taip brangu? Ar švietimas neturi būti nemokamas?
  Iš pirmo žvilgsnio Vykinto keliai yra projektas, tačiau turime patikslinti, kad tai -- vienos šeimos iniciatyva. Jai iki šiol joks fondas ar programa paramos neskyrė. Taigi, vienos ekskursijos yra rengiamos ir vedamos už dalyvių nupirktus bilietus, o kitos apmokamos kultūros, švietimo įstaigų ar asmenų, kurie nori savo draugams ir (arba) bendruomenėms padovanoti nemokamą renginį. Palyginus su kitais laisvalaikio leidimo būdais ir pramogomis (kinas, teatras, pramogų parkai...), bilietas į Vykinto kelių ekskursiją nėra brangus ar brangesnis. Štai, vienas kino seansas trunka 1,5-2 val., o ekskursijos pėsčiomis -- nuo 2 iki 5 val., gi ekskursijos automobiliais - visą dieną!
 • Kas veda ekskursijas?
  Dažniausiai ekskursijas veda archeologas, baltų šventviečių tyrinėtojas ir žygeivis, Klaipėdos universiteto vyr. mokslo darbuotojas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, taip pat kartais prisijungia baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja, semiotikė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyr. mokslo darbuotoja, dr. Daiva Vaitkevičienė. Plačiau - puslapyje APIE. Kartais rengiamos specialios, kitų savo srities specialistų vedamos ekskursijos ar renginiai, pvz. archeologo dr. Gedimino Petrausko, atlikėjo Gedimino Žilio, ekologo Giedriaus Vaivilavičiaus, architektės Aistės Andriušytės, gidės Editos Meškonienės.
 • Kas yra augalų pažinimo ekskursijos?
  Tai specialios ekskursijos, praturtinančios baltų gamtinio pasaulio pažinimą, vedamos gamtininko Giedrius Vaivilavičius, patyrusio vedlio po gamtos pasaulį ir išgyvenimo mokymų vadovo. Ekskursijos būna teminės, skirstomos pagal sezonus, ir dažniausiai rengiamos kartą per mėnesį, renkamos grupės. Bet, suderinus su vadovu, galima užsisakyti ir asmeniškai grupei (kaina nuo 250 Eur, dažniausiai tik savaitgaliais)
 • Noriu į ekskursiją automobiliais, bet neturiu automobilio: ką daryti?
  Siūlome ieškotis draugų ar pažįstamų, kurie galėtų pavežėti, kooperuotis į vieną ekipažą. Taip pat kartais siūlome galimybę įsigyti keleivio bilietus vienam asmeniui rengėjų automobilyje.
 • Ar galima atgauti pinigus už ekskursiją, jeigu pasikeitė planai ir nepavyks sudalyvauti?
  Esant galimybei, vietoj dėl rimtos priežasties praleisto renginio, pasiūlysime kitą, arba grąžinsime pinigus.
 • Ar ekskursijos tinkamos vaikams?
  Į ekskursijas galima atvykti su visa šeima. Tačiau jeigu norima atsivesti didesnę grupę vaikų (klasę, būrelį...), siūlome ir pageidaujame užsisakyti atskirą ekskursiją, kuri būtų pravesta kitu, jų amžiui pritaikytu stiliumi.
 • Ar galima užsisakyti ekskursiją asmeniškai?
  Taip! Dalis ekskursijų, iš kurių galite rinktis ir kurios jau yra paruoštos ir išbandytos, yra skelbiamos Kelionės --> Užsakomosios ekskursijos. Išsirinkus dominančią, reiktų susisiekti su mumis ir susiderinti laiką. Kaina priklauso nuo ekskursijos tipo (pėsčiomis - nuo 250 Eur), trukmės ir laiko (visą dieną trunkančios, automobilinės ekskursijos - nuo 350 Eur d.d. nuo 450 savaitgaliais.). Dažnai žmonės užsakinėja individualiai ruošiamas, juos dominančioje vietovėje ar dominančia tema paruoštas ekskursijas. Tokios ekskursijos yra brangesnės, ilgiau derinamos.
 • Kuo skiriasi artėjančios ekskursijos nuo užsakomųjų ekskursijų?
  Artėjančios ekskursijos yra tos, kurių data jau suplanuota ir į kurias yra renkama grupė. Į jas galima pirkti bilietus vienam ekipažui. Užsakomųjų ekskursijų data nėra suplanuota, jos rengiamos pagal pageidavimą ir rengiamos dažniausiai jau susirinkusiai grupei (negalima nusipirkti bilieto ekipažui).
 • Kuo skiriasi užsakomosios ekskursijos nuo individualių maršrutų parengimo?
  Užsakomosios ekskursijos yra rengiamos su vadovu. Jis paruošia tiek maršrutą, tiek keliauja kartu su Jumis ir lankomose vietose apie jas pasakoja. Rengiant individualų maršrutą, yra pateikiama tik medžiaga - yra paruošiamas žemėlapis su lankomų vietų koordinatėmis, pagal pageidavimą - jų aprašymai, nakvynės, maitinimo vietos ir kt. Su tokiu maršrutu keliaujate individualiai, be vadovo.
 • Kiek žmonių būna ekskursijose?
  Ekskursijose automobiliu yra priimami ne daugiau 10 automobilių (kai kur ir mažiau, atsižvelgiant į konkrečios ekskursijos kelionės planą, maršruto sudėtingumą). Ekskursijos pėsčiomis yra rengiamos, jei yra surenkama ne mažesnė, negu 10 žmonių grupė, ir priimama ne daugiau nei 50 žmonių (kai kur ir mažiau, atsižvelgiant į konkrečios ekskursijos kelionės planą, maršruto sudėtingumą).
 • Ar į ekskursijas galima atsivesti šunį?
  Taip, galima, jeigu šuo pririštas ar netrukdo ekskursijos eigai ar kitiems dalyviams.
 • Ar ekskursijos metu numatomas maitinimas arba pietų pertrauka?
  Ekskursijos metu nėra numatomas maitinimas ir yra prašoma pasirūpinti lauknešėliu savarankiškai. Yra numatomas pietų laikas (apie 12-13 val.) ir vieta, kurioje visi kartu galime atsipūsti, pasistiprinti savo sumuštiniams, mišrainėmis ar pyragais, atsigerti arbatos ar vandens.
 • Ar ekskursijos metu numatomi tualeto sustojimai?
  Dažniausiai ekskursijoje lankomos vietos yra menkai žinomos turistų, neturinčios įrangtų tualetų, tad prireikus tenka naudotis mišku ar krūmais. Rekomenduojame prieš ekskursiją automobiliu sustoti artimiausioje degalinėje, kad vėliau išvengtumėte nepatogumų. Kartais yra lankomas muziejus ar kita vieta, turinti įrengtus tualetus.
 • Ar ekskursijos metu galima fotografuoti ir įrašinėti?
  Ekskursijų metu leidžiama fotografuoti ir filmuoti gidų pasakojimus, tačiau filmuota medžiaga viešinama tik gavus ekskursijos rengėjų sutikimą.
 • Ką gausiu, įsigijus kelionės maršrutą?
  Į maršruto iš ciklo "Lietuva iki Lietuvos" kainą įskaičiuota: legenda iš Lietuvos metraščio; kelionės aprašymas su žemėlapio iškarpomis; informacija apie lankomas vietas (vietų - maždaug 7; visa informacija sustrūkturuota punktais vietos apibūdinimas, išvaizda, datavimas, įdomios žinios, pasakojimai, tyrinėjimai, vykstantys renginiai, pasiūlymai) interaktyvus žemėlapis; rekomenduojamos literatūros sąrašas; Kelionės aprašymą gausite kaip el. dokumentą PDF formatu. Dokumento apimtis – apie 20 puslapių A5 formatu, jį galėsite patogiai skaityti telefone ir kompiuterio ekrane arba atsispausdinti ant A4 lapo po du puslapius viename. Paskaita/audio gidas yra perkamas atskirai arba bendrame pakete.
 • Ką gausiu, įsigijus kelionės maršrutą ir paskaitą bendrame pakete?
  Į maršruto ir paskaitos paketą iš ciklo "Lietuva iki Lietuvos" kainą įskaičiuota: legenda iš Lietuvos metraščio; kelionės aprašymas su žemėlapio iškarpomis; informacija apie lankomas vietas (vietų - maždaug 7; visa informacija sustrūkturuota punktais vietos apibūdinimas, išvaizda, datavimas, įdomios žinios, pasakojimai, tyrinėjimai, vykstantys renginiai, pasiūlymai) interaktyvus žemėlapis; rekomenduojamos literatūros sąrašas; Kelionės aprašymą gausite kaip el. dokumentą PDF formatu. Dokumento apimtis – apie 20 puslapių A5 formatu, jį galėsite patogiai skaityti telefone ir kompiuterio ekrane arba atsispausdinti ant A4 lapo po du puslapius viename. Paskaita yra suderinta su Vykinto Vaitkevičiaus parengtu kelionės maršrutu ir gali būti naudojama kaip audio gidas. Paskaitos trukmė – 45 min. Paskaitą galėsite žiūrėti mūsų svetainėje, prie visų paskaitų įrašų; ji nėra siunčiama paštu. Platesnes instrukcijas gausite el. paštu, po užsakymo patvirtinimo.
 • Kada artimiausia paskaita?
  Paskaitų kalendorius yra skelbiamas prie Paskaitos --> Artėjančios paskaitos. Paskaitų sąrašas yra pildomas.
 • Ar paskaitos kartojamos?
  Tiesiogiai vykstančios paskaitos nėra kartojamos, tačiau galite įsigyti jų įrašus Paskaitos --> Paskaitų įrašai.
 • Įsigijus bilietą į paskaitą, nepavyko sudalyvauti tiesioginėje transliacijoje: ar bus galimybė perklausyti paskaitos įrašo?
  Taip, visiems įsigijusiems bilietą į paskaitą yra automatiškai suteikiama galimybė perklausyti jos įrašo. Gausite el. laišką su platesne instrukcija, kaip tai padaryti.
 • Kaip žiūrėti paskaitų įrašus?
  Kaip peržiūrėti paskaitą? Įsigyti paskaitą Sulaukti iš mūsų el. laiško su informacija Paskaitą galėsite peržiūrėti puslapyje Paskaitų įrašai. Pasirinkus ciklą, spustelėjus Plačiau, paskaitos įrašą galima peržiūrėti ant paskaitos paspaudus PLAY ženkliuką ir prisijungus.
 • Kodėl reikia kito prisijungimo, norint žiūrėti paskaitas? Ar neužtenka paskyros, su kuria pirkau?
  Jūsų paskyra, su kuria atlikote pirkimą, yra atsikira nuo tos, su kuria galite žiūrėti paskaitą. Taip yra dėl to, nes tik šiuo būdu prisiregistruotus vartotojus galime atskirti ir leisti/drausti žiūrėti konkrečius įrašus. Gavę mokėjimą ir matydami jūsų duomenis, per artimiausias valandas patvirtinsime Jūsų prieigą.
 • Kas veda paskaitas?
  Dažniausiai ekskursijas veda archeologas, baltų šventviečių tyrinėtojas ir žygeivis, Klaipėdos universiteto vyr. mokslo darbuotojas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius, taip pat kartais prisijungia baltų religijos ir mitologijos tyrinėtoja, semiotikė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vyr. mokslo darbuotoja, dr. Daiva Vaitkevičienė. Plačiau - puslapyje APIE.
 • Kuo skiriasi artėjančios paskaitos nuo užsakomųjų paskaitų?
  Artėjančios paskaitos yra tos, kurių data jau suplanuota ir į kurias yra renkama grupė. Į jas galima pirkti bilietus vienam žmogui/įrenginiui. Užsakomųjų paskaitų data nėra suplanuota, jos rengiamos pagal pageidavimą ir rengiamos dažniausiai jau susirinkusiai grupei (negalima nusipirkti bilieto vienam žmogui/įrenginiui).
 • Kaip panaudoti dovanų kuponą?
  Jeigu prekė perkama per el. parduotuvę, kupono (kortelės) kodą galima įrašyti atsiskaitymo žingsnyje (laukelis "Nuolaidos kortelė"). Jeigu prekė ar paslauga derinama individualiai, kupono nuolaidą pritaikysime ir mokant pavedimu.
 • Kam galima išnaudoti dovanų kuponą?
  Dovanų kuponą galite išnaudoti bet kuriai Vykinto kelių prekei ar paslaugai - ekskursijai, paskaitai ar jos įrašui, maršrutui, konsultacijai... Dovanų kupono panaudoti negalite tik kitam dovanų kuponui :)
 • Jeigu išsirinkta prekė pigesnė, negu kupono vertė, ar liks grąža?
  Taip! Kuponas veikia dovanų kortelės principu, naudojant, kol jame nebeliks pinigų.
 • Jeigu išsirinkta prekė brangesnė, negu kupono vertė, ar galiu primokėti?
  Taip. Apmokėjimo žingsnyje galėsite įrašyti savo kupono (kortelės) kodą, ir mokėti tik likusią sumą, kurios nepadengia kuponas.
 • Domina baltų kultūra, bet nežinau nuo ko pradėti
  Baltų kultūros šaltinių labai daug. Dalis išteklių jau randami ir internetinėje erdvėje. Siūlome skirti laiko, pradžioje apžiūrėti svetainėje tautosmenta.lt skelbiamus kalbos, tautosakos, mitologijos, archeologijos, istorijos tyrimus daugeliu baltų kultūros, taip pat religijos ir mitologijos klausimų.
 • Iškilo klausimų, susijusių su baltų kultūra: ar galima kreiptis?
  Taip! Bet kada galite su mumis susiekti el. paštu, žinute Vykinto kelių Facebook puslapyje, ar per svetainės viršuje esantį mygtuką "Susisiekime" ir užpildant formą. Pagal galimybes atsakysime ar nukreipsime, kur galite rasti reikiamą informaciją. Jeigu klausimas sudėtingesnis ir reikalaujantis laiko ir konkrečių tyrimų, galime sutarti dėl mokamos konsultacijos.
bottom of page