Artėjančios ekskursijos

pastaba: ekskursijų sąrašas nuolat pildomas

vilkoksnis-02.jpg

„Staugimas kai vilko, užtai Vilkokšnis...“

Ekskursija automobiliais po Trakų kraštą

Gruodžio 4 d.

 

Artėjant žiemos saulėgrįžai Vykinto keliai kviečia į Rūdiškių apylinkes, prie Verknės ir Strėvos, apkeliauti įstabų Vilkokšnio ežerą. Vilkas baltų ir daugelio kitų tautų mitologijoje užima reikšmingą vietą, minėtinas ir pažintinas. Svarbu, kad vilko vaizdinys gali būti susijęs su konkrečia geografine vieta, įaustas į mitologinį jos rūbą. Kaip tik tokie padavimai ir tikėjimai garsina Vilkokšnį, už jų ir šiandien atpažįstama šventumo nuojauta bei šimtametė vietos gyventojų patirtis. 

 

Ekskursiją pradėsime Galaverknyje, aplankydami tris nuostabias versmes ir Žalčių kalnelį – Verknės ištakų šventvietę. Tuomet vyksime prie Žuklijų piliakalnių, užsuksime į Alkaitį ir prie įstabaus akmens su įduba – jotvingių (dainavių) šventvietės. Pro Tolkiškių dvarvietę, menančią Lietuvos Tarybos narius – 1918 m. vasario 16-osios akto signatarus – pasieksime Spindžiaus miške prie Drabužninkų kaimo stūksančius lietuvių genties pilkapius, o Strėvos miške – šiam kraštui ypač būdingą gilią įgriuvą, apie kurią pasakojami vaizdingi padavimai. 

 

Ekskursijos dalyviai 10 val. rinksis Rūdiškėse, kelionės atstumas automobiliais, pervažiuojant iš vienos vietos į kitą – apie 50 km. 

 

Ekskursijos vadovas Klaipėdos universiteto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

 

Kaina 50 eurų automobiliui, nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus. Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 keleiviams, imamas papildomas 10 eurų mokestis už kiekvieną asmenį (atsiskaitoma vietoje).

 

Automobilių skaičius ribotas.

 

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

 

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

 

Viršelyje – Gyčio Grižo nuotrauka.

 
P3170444.JPG

Kas matyti nuo kunigaikščio Kęstučio kalno?
Ekskursija pėsčiomis po Trakų apylinkes

 

Šiaurinės Trakų apylinkės saugo daug mūsų istorijos paslapčių, apie kurias iki šiol mažai žinome. Ar teko girdėti apie senąjį kelią, jungusį Trakus su Kernave? Jis vedė pro Arakalnį ir dievams pašvęstą šventų liepų giraitę (Šventaliepę). Taip pat pro didžiojo Lietuvos kunigaikščio vardu vadintą kalną ir Bražuolės pilį, kurioje sprendėsi Lietuvos likimas: 1382 m. liepos 6 d. LDK valdovas Jogaila su Vokiečių ordinu sudarė Bražuolės sutartį, o rugpjūčio pirmomis dienomis Trakuose klasta suėmė Kęstutį, kuris netrukus Krėvoje neaiškiomis aplinkybėmis žuvo...

Ekskursijos dieną aplankysime šias vietas: Bražuolės pilkapius, menančius lietuvių genties karius ir piliakalnį – valstybės laikų medinės pilies vietą; perkaso, jungusio Galvę su Akmenos ežeru, vietovę; Kęstučio kalną, nuo kurio atsiveria Trakų panorama. Klausysimės profesoriaus Vykinto Vaitkevičiaus pasakojimų apie Arakalnį („aro kalną“), Vanago lizdą ir Šventąją gelmę Galvės ežere, Raudinės ir Alkos salas bei Alkos varteliais vadinamą sąsiaurį. 

Ekskursija prasidės 11 val. Bražuolėje (Trakų r.), laukia apie 5 km atstumas pėsčiomis, pabaiga − 15 val. toje pačioje vietoje, kurioje pasivaikščiojimą ir pradėsime.

Vadovas archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina 15 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia). Dalyvių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)