top of page

Šventi ąžuolai, kalnai ir akmenys

00005
€15.00
V. Vaitkevičiaus paskaita
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Gausiai iliustruota, naujausiems senųjų Žemaitijos šventviečių tyrinėjimams skirta paskaita. Keliami ir plačiai nagrinėjami klausimai kas per šimtmečius saugojo iki šiol žaliuojančius ąžuolus senolius apie Plungę, Kelmę, Šilalę; pirmą kartą plačiai pasakojama apie senąsias apeigas ir aukas prie Rotužės ąžuolo Kaltinėnų krašte.

Stabakūliai – reikšmingos, iki šiol labai mažai žinomos Žemaitijos šventvietės; jų ištakos glūdi gilioje priešistorėje, bet gėlių darželiuose tokių akmenų galima išvysti iki šiol. Gi žodžio ir vietovardžių stabas erdvė apima rytinę, pietinę ir vakarinę Baltijos jūros pakrantes!

Kelios dešimtys Birutės vardą turinčių kalnų Žemaitijoje ir Aukštaitijoje rodo, kad iš archeologinių, istorinių, etnologinių Palangos Birutės kalno tyrinėjimų pažįstamai baltų vaisingumo ir gimties deivei pašvęstų vietų išliko daugelyje vietovių. Paskaitoje ieškoma kas šioms šventvietėms bendra, kuo kiekviena iš jų yra savita.

Paskaitos trukmė - 1 val., po paskaitos atsakoma į gyvos transliacijos metu užduotus klausimus (viso trukmė: 1 val. 50 min.).

Kaip peržiūrėti paskaitą?

  1. Įsigyti paskaitą
  2. Sulaukti el. laiško su informacija
  3. Paskaitą galėsite peržiūrėti prie paskaitos pasirinkę PLAY ženkliuką (puslapyje Paskaitų įrašai).
  4. Prieiga prie paskaitos bus aktyvi 30 dienų.

Išsaugoti prekę
bottom of page