top of page

Nepaprasta Birutės kalno istorija. Bilietas į ekskursiją 08-20

00104
€20.00
bilietas vienam asmeniui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Birutės kalnas – viena iš garsiausių Lietuvos vietų ir neatsiejama mūsų tapatybės dalis. Archeologai tvirtina, kad nuo pat pirmųjų m. e. amžių čia būta gyvenvietės ir medinės pilies. Po gaisro XIV a. pabaigoje ar XV a. pradžioje šioje vietoje buvo įrengtas vienuolikos medinių stulpų pusratis, jame kūrenta, manoma, šventoji ugnis.

XVI a. ant Birutės kalno pastatyta pirmoji medinė koplyčia, prie jos kartais laidoti mirusieji. Iki pat XX a. žvejai, žemdirbiai, gyvulių augintojai ant kalno nešė aukas, meldė pasisekimo, sveikatos, gyvulių prieauglio; maldininkai darė apžadus ir keliavo į Palangą iš tolimų Žemaitijos vietovių.

Pasakojimai apie naujausius archeologų atradimus Birutės parke, kokį deivės ir kunigaikštienės Birutės paveikslą piešia šiuolaikiniai religijos ir mitologijos tyrėjai, visa tai ir dar daugiau – ekskursijoje po Palangos Birutės parką.

Apeisime vietas, kuriose archeologai rado X–XII a. kuršių gyvenamųjų namų liekanas; Žemaičių kalnelį, kuriame virš gyvenvietės kultūrinio sluoksnio buvo aptikti XV–XVI a. kapai, o taip pat įtvirtintą Birutės kalno papilį ir kopsime į aikštelę – medinės pilies, šventovės ir Šv. Jurgio koplyčios vietą.

Pasivaikščiojimą pradėsime 14 val. nuo centrinių parko vartų (prie Vytauto ir Dariaus ir Girėno g. sankryžos). Ekskursijos trukmė apie 2 val., atstumas apie 1,5 km.

Vadovas – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina 20 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia). Dalyvių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Išsaugoti prekę
bottom of page