Pažink augalus visus metus

Visus metus kviečiame į augalų pažinimo ekskursijas su gamtininku Giedriumi Vaivilavičiumi, kuris atvers gamtos pasaulį ir parodys prigimtinį ryšį su juo.

Dėl karantino grupinės ekskursijos šiuo metu nevyksta. Suplanuotos ekskursijos bus surengtos karantinui pasibaigus.

Rudeniniai žolinėjimai atkreipia dėmesį į laukinius augalus ir jų turtus. Rudenį, nužydėjus pievoms čia susikaupia ištisas sėklų lobynas, žemėje glūdinčio augalų šaknys pasiruošia žiemoti ir sukaupia maisto medžiagas, o nurudę neišvaizdūs  stiebai gali tapti virvutėmis, siūlais ar augaliniais kilimėliais.

Sėklos ir šaknys teikia žmogui daug naudos.  Skėtinių augalų sėklos su žiedynais (morkos, barščiai, saliavai ir kt.) yra puikūs aromatiniai prieskoniai, o švendro burbuolė ar šerytės grūdai ‒ sotus laukinis maistas. Kai kurių laukinių augalų maistinės šaknys gali pakeisti įprastas daržoves:  dvimetė nakviša – tai tarsi laukinis burokas, varnalėša − bulvė, pelkinė notra − gumbinė saulėgrąža. O kur dar šaknų vaistinėlė − vaistinė taukė, rūgtis gyvatžolė, paprastoji kiaulpienė, miškinė sidabražolė, vaistinis valerijonas ir daugelis kitų puikių šakninių augalų!

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius, patyręs vedlys po gamtos pasaulį ir išgyvenimo mokymų vadovas, augalų pažinimo ekskursijos metu vedžios po laukinį Dievo daržą ir mokys atpažinti sėklas subrandinusius augalus, surasti vertingas šaknis ir pluoštinius stiebus.  

Ekskursijos  metu:

  • sužinosite, kokias sėklas, vaisius ir šaknis rinkti;

  • susipažinsite su maistinėmis, aromatinėmis, vaistinėmis augalų savybėmis;

  • ragausite ir uostysite maistui bei prieskoniams tinkamus laukinius augalus;

  • išmoksite atpažinti pluoštinius augalus ir sužinosite kokią naudą jie mums gali teikti šiandien.

  • praktinis užsiėmimas

Ekskursijos trukmė – apie 7 val., atstumas pėsčiomis ‒ apie 5 km.

Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius. Renginys įvyks nepaisant oro sąlygų, todėl būkite pasirengę. Kopsime stačiais kalvų šlaitais, todėl ypač svarbu avėti tinkamą avalynę. Taip pat reikėtų pasiimti maisto pietums ir karštos arbatos (pietausime gamtoje).

Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒  20 eur. Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

 

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia

vieta: Pažintinė ekskursija vyks Žemųjų Panerių miške prie Neries. Taip pat aplankysime Gariūnų piliakalnį.

praktinis užsiėmimas:

pasakojimas apie augalus, naudojamus įžiebti ugniai, jų rinkimą ir paruošimą. Pasakojimą lydės praktinis užsiėmimas, kurio metu išmoksite keliais skirtingais būdais įžiebti ugnį.    

Ekskursijos pradžia 10 val. Susitikimo vieto - prie Circle K „Gariūnai“ degalinės. Tiksli nuoroda čia (54.658804, 25.161023). 

 
 

TEMINĖS-SEZONINĖS

augalų pažinimo ekskursijos

Norėdami užsakyti ekskursiją grupei, susisiekite žinute musų svetainėje, telefonu 8 699 34637,

el. paštu vykintokeliai@gmail.com 

arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

ruduo

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius išmokys atpažinti sėklas subrandinusius augalus ir prisirinkti naudingų sėklų, tinkamų maistui, prieskoniams ir kitoms reikmėms. 

 
 
ruduo/pavasaris

Ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį pats tinkamiausias metas rinkti naudingąsias šaknis, kuriose šaltuoju metu laiku susitelkia augalo gyvybinės galios. 

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius atskleis, kuo naudingos augalų šaknys ir kaip jas atpažinti.

 
 
 
visus metus

Vieni augalai − tvirti ir patvarūs, kiti – minkšti ir švelnūs. Dėl savo skirtingų savybių augalai žmogui duoda daug naudos: jie rengia, šildo, saugo, puošia, gydo ir suteikia medžiagos daugybei naudingų dalykų pasigaminti. 

Ekskursijoje sužinosite, kaip augalai gali praturtinti buitį ir padaryti gyvenimą patogesnį, gražesnį ir įdomesnį.

 

Kai šaltuoju metų laiku akys pavargsta nuo rudai pilkšvų spalvų, gyvybės džiaugsmo nesiliauja spinduliuoti visžaliai augalai. Ekskursijos metu sužinosite, kokie laukiniai augalai žaliuoja ištisus metus ir buvo naudojami maistui, arbatoms bei šventiniam namų papuošimui.

žiema/
ankstyvas pavasaris
 
 
vasara

Vasara ‒ pats palankiausias metas pažinti turtingą augalų pasaulį ‒  vaistinius, maistinius, aromatinius, tinkamus dažams, pluoštams ar dirbiniams. 

 
 
 

1/4
 

MB Vykinto keliai, registracijos nr. 304925277.

A/s LT37 3500 0100 0402 0987, Paysera LT

Pašulniškių vs. 1, Pašulniškės, LT-15210 Vilniaus r. 

tel. 8 613 11178, vykintokeliai@gmail.com

8 699 34637

(administraciniai, su pirkimu susiję klausimai)

8 698 27589

(klausimai apie ekskursijų temas, eigą, užsakomosios ekskursijos ir paskaitos)

Vykinto keliai, 2021