Augalų pažinimo ekskursijos | Vykinto keliai

Pažink augalus visus metus

Visus metus kviečiame į augalų pažinimo ekskursijas su gamtininku Giedriumi Vaivilavičiumi, kuris atvers gamtos pasaulį ir parodys prigimtinį ryšį su juo.

Liepos 11 d.

Aukštadvaris

Rugpjūčio 15 d.

Nida

Vasara ‒ pats palankiausias metas pažinti turtingą augalų pasaulį ‒  vaistinius, maistinius, aromatinius, tinkamus dažams, pluoštams ar dirbiniams. 

Su laukinių augalų turtais (nuo pažįstamų žolynų ‒ kraujažolės, čiobrelio ar mėtos iki menkai žinomų ‒ gyvatžolės, lakišiaus, sidabražolės  ar saliavo) žolinėjimų metu supažindins gamtininkas, ekologas, išgyvenimo mokymų vadovas Giedrius Vaivilavičius. 

Kokie laukiniai skanėstai aptinkami paežerėse ir greta šaltinių? Kokie žolynai skleidžia malonų kvapą pirtyje? Kas iš gamtos vaistinės greitai sugydo žaizdą ir kokių žolelių vertėtų pasidžiovinti arbatai, kad tamsiomis žiemos dienomis prašviesėtų nuotaika? Šiuos ir dar daugybę kitų dalykų sužinosite žolinėdami su Giedriumi.

 Augalų pažinimo ekskursijos metu:

  • išmoksite atpažinti augalus ir susipažinsite su vaistinėmis, maistinėmis, aromatinėmis ir kitomis naudingomis jų savybėmis;

  • paragausite ir ruošite „laukinį maistą“ ir virsite šviežiai surinktų žolelių arbatą;

  • sužinosite, kaip rinkti augalus ir juos išsaugoti;

  • pasipildysite vaistinių ir kvapniųjų augalų atsargas;

  • mėgausitės vasaros grožiu ir šiltu bendravimu su gamtą mylinčiu vedliu.

 

Žolinėjimų pradžia ‒ 10 val., pabaiga ‒ apie 16 val. Buvimo gamtoje trukmė ‒ apie 6 val.

Ekskursija vyks esant bet kokiu oru. Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius, pasirūpinti apsaugą nuo saulės ir lietaus, pasiimti peiliuką augalams skinti ir krepšelį surinktiems augalams, įsidėti maisto ir gėrimo (pietausime gamtoje). Su savimi turėti dubenėlį, šaukštą ir puodelį bendrai ruošiamam maistui ir arbatai. 

Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒  20 eur. Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

 

TEMINĖS-SEZONINĖS

augalų pažinimo ekskursijos

Norėdami užsakyti ekskursiją grupei, susisiekite žinute musų svetainėje, telefonu 8 699 34637,

el. paštu vykintokeliai@gmail.com 

arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

ruduo

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius išmokys atpažinti sėklas subrandinusius augalus ir prisirinkti naudingų sėklų, tinkamų maistui, prieskoniams ir kitoms reikmėms. 

 
 
ruduo/pavasaris

Ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį pats tinkamiausias metas rinkti naudingąsias šaknis, kuriose šaltuoju metu laiku susitelkia augalo gyvybinės galios. 

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius atskleis, kuo naudingos augalų šaknys ir kaip jas atpažinti.

 
 
 
visus metus

Vieni augalai − tvirti ir patvarūs, kiti – minkšti ir švelnūs. Dėl savo skirtingų savybių augalai žmogui duoda daug naudos: jie rengia, šildo, saugo, puošia, gydo ir suteikia medžiagos daugybei naudingų dalykų pasigaminti. 

Ekskursijoje sužinosite, kaip augalai gali praturtinti buitį ir padaryti gyvenimą patogesnį, gražesnį ir įdomesnį.

 

Kai šaltuoju metų laiku akys pavargsta nuo rudai pilkšvų spalvų, gyvybės džiaugsmo nesiliauja spinduliuoti visžaliai augalai. Ekskursijos metu sužinosite, kokie laukiniai augalai žaliuoja ištisus metus ir buvo naudojami maistui, arbatoms bei šventiniam namų papuošimui.

žiema/
ankstyvas pavasaris
 
 
 

1/4

MB Vykinto keliai, registracijos nr. 304925277. A/s LT37 3500 0100 0402 0987, Paysera LT

Pašulniškių vs. 1, Pašulniškės, LT-15210 Vilniaus r. 

tel. 8 613 11178, vykintokeliai@gmail.com