top of page

Ąžuolyno istorijos atodangos. Bilietas į pasivaikščiojimą 05-12

00089
€20.00
bilietas vienam asmeniui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Beieškant atsakymo į klausimą kaip, kokiomis aplinkybėmis per paskutinius šimtmečius Ąžuolynas nebuvo iškirstas, atsivėrė iki šiol neaprašyta šios nepaprastos vietovės istorija. Į vieną pasakojimą susipynė unikalūs archeologiniai radiniai, naujųjų amžių žinios apie Kauno miesto ribas ir riboženklius, Adomo Mickevičiaus slėnio, Perkūno alėjos ir kai kurios kitos miesto legendos. Apie šiuos naujausius atradimus kalbėsimės apeidami daugelį svarbiausių Žaliakalnyje išlikusios Ąžuolyno dalies vietų, pasigrožėdami seniausiais ąžuolais.

Ekskursijos dieną aplankysime šiandien drūčiausią Ąžuolyno ąžuolą, praskleisime A. Mickevičiaus slėnio paslaptis, pasigrožėsime ąžuolais Dainų slėnio prieigose ir Vytauto parke, kuriame taip pat žaliuoja nepaprastas Perkūno ąžuolas ir Laimos liepa; į Vytauto parko istoriją pažvelgsime kaip į visos XIX a. antros pusės – XX a. Kauno istorijos atspindį.

Ekskursija prasidės 14 val. prie KTU Cheminės technologijos fakulteto (Radvilėnų pl. 19). Mūsų laukia apie 4 km atstumas pėsčiomis; pabaiga numatyta apie 17 val. Vytauto parke.

Vedlys – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina – 20 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia).

Pusė šios ekskursijos metu uždirbtų lėšų bus skirta Viešojo intereso gynimo fondui, kurio atstovai teismuose gina mums brangias erdves, medžius, parkus, miškus. Šiuo metu – ir Ąžuolyną (išsamiau žr.: https://www.vigfondas.lt/azuolynas/).

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai..

Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką.

Išsaugoti prekę
bottom of page