top of page

7 Vilniaus šventvietės. Bilietas į ekskursiją 01-29

00089
€20.00
bilietas vienam asmeniui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Vilniaus vardo paminėjimo 700-ųjų metinių proga Vykinto keliai kviečia į išskirtinį pasivaikščiojimą, aplankant 7 pirmąsias ir reikšmingiausias sostinės šventvietes. Apie jas pasakoja XVI a. pradžios Lietuvos metraščių ir vėlesnės legendos, su šiomis šventvietėmis siejami: kunigaikštis Šventaragis, jo sūnus Skirmantas, Lietuvos valdovas Gediminas ir jo žynys Lizdeika, dievai, deivės ir visų dievų panteonas.

Ekskursijoje šios vietos pirmą kartą suvertos į vieną grandinę, rūpestingai parinkti žiūros taškai ir juos jungiantys takai. Vaizdingas pasakojimas perkels į neatmenamus laikus, o platus indoeuropiečių ir baltų religijos kontekstas leis suvokti šiandien mums žinomų Vilniaus šventviečių reikšmę.

Ekskursiją 10 val. pradėsime prie Žirmūnų tilto (ties Orleno degaline), o apėję gražų maždaug 7 km dydžio ratą pabaigsime prie Olandų žiedo (ties kavine Sakura). Pabaiga – apie 15–15:30 val. Pusiaukelėje numatyta 30 min. pertraukėlė.

Vedlys – Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto archeologas, prof. dr. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina – 20 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia). Bilietų skaičius ribotas.

Ekskursija taip pat bus rengiama sausio 21 d.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai..

Įsigijusiems bilietus, likus kelioms dienoms iki ekskursijos atsiųsime informacinį priminimo laišką.

Išsaugoti prekę
bottom of page