Vasariniai žolinėjimai su Giedriumi. Bilietas į ekskursiją 06-18

SKU 00055
€25.00
bilietas vienam asmeniui
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Vasara ‒ pats palankiausias metas pažinti turtingą augalų pasaulį ‒ vaistinius, maistinius, aromatinius, tinkamus dažams, pluoštams ar dirbiniams.

Su laukinių augalų turtais (nuo pažįstamų žolynų ‒ kraujažolės, čiobrelio ar mėtos iki menkai žinomų ‒ gyvatžolės, lakišiaus, sidabražolės ar saliavo) žolinėjimų metu supažindins gamtininkas, ekologas, išgyvenimo mokymų vadovas Giedrius Vaivilavičius.

Kokie laukiniai skanėstai aptinkami paežerėse ir greta šaltinių? Kokie žolynai skleidžia malonų kvapą pirtyje? Kas iš gamtos vaistinės greitai sugydo žaizdą ir kokių žolelių vertėtų pasidžiovinti arbatai, kad tamsiomis žiemos dienomis prašviesėtų nuotaika? Šiuos ir dar daugybę kitų dalykų sužinosite žolinėdami su Giedriumi.

Augalų pažinimo ekskursijos metu:

  • išmoksite atpažinti augalus ir susipažinsite su vaistinėmis, maistinėmis, aromatinėmis ir kitomis naudingomis jų savybėmis;
  • paragausite ir ruošite „laukinį maistą“ (turėkite savo dubenėlį, šaukštą, peilį; maistą ruošime kiekvienas asmeniškai su savo indais ir įrankiais);
  • sužinosite, kaip rinkti augalus ir juos išsaugoti;
  • pasipildysite vaistinių ir kvapniųjų augalų atsargas;
  • mėgausitės vasaros grožiu ir šiltu bendravimu su gamtą mylinčiu vedliu.

Vieta: Pažintinė ekskursija vyks Palemono pievose prie Kauno marių greta Vieškūnų piliakalnio. Turtingose Palemono pievose auga raudonosios knygos augalai ‒ melsvasis gencijonas, pievinis šalavijas, didžiažiedė juodgalvė, lietuviškomis orchidėjomis vadinamos gegužraibės ir kt.

Ekskursijos pradžia: 10 val.
Susitikimo vieta: Marių gatvėje, aikštelėje prie Geležinkelio (Palemono) forto. Tiksli nuoroda čia.
Vykstantys visuomeniniu transportu iš Kauno autobusų ir geležinkelio stoties gali atvažiuoti 39 autobusu.
Ekskursijos trukmė: apie 7 val.
Atstumas pėsčiomis: apie 5 km.
Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius. Renginys įvyks nepaisant oro sąlygų, todėl būkite pasirengę. Kopsime stačiais kalvų šlaitais, todėl ypač svarbu avėti tinkamą avalynę. Taip pat reikėtų pasiimti maisto pietums ir arbatos (pietausime gamtoje), krepšelį augalams, peiliuką.
Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒ 20 eur.
Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

1/3 ekskursijos metu surinktų lėšų bus skiriama paramai Ukrainai.

Dalyvių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Išsaugoti prekę